Bayern si Liverpool au câştigat la pas, iar Real Madrid a obţinut prima victorie în acest sezon de Champions League

0 45

Unele dintre favorite au uitat că joacă fotbal și au încheiat meciurile de ieri cu multe goluri la pachet.

Deținătoarea trofeului, Bayern Munchen, a fost la egalitate cu Salzburg până în minutul 79. Bavarezii au marcat, însă, 4 goluri în mai puțin de un sfert de oră și au câștigat cu 6-2.

Liverpool a turat și ea motoarele la maximum și a zdrobit-o pe Atalanta la Bergamo. Portughezul Diogo Jota a fost omul meciului, cu un hat-trick în victoria 5-0.

În derby-ul serii, Real a învins-o pe Inter cu 3-2. Un puști brazilian de 19 ani a adus prima victorie pentru trupa lui Zidane, care se află pe locul 3 în grupa B.